www.magicwhiteboard.net
Tavsiye Edin
Nerede olursanız olun, saniyeler içinde
rulodan beyaz tahta yaratın !
 
         
 
 
 
 
Fırsatlardan
haberdar olun
 
 
 
için Sık Sorulan Sorular

Magic blackout blind nedir?

Magic blackout blind, saniyeler içerisinde pencereleri karartmanızı sağlar. Magic blackout blind pencereleri geçici olarak hızlıca karartarak ışığı engelleyen bir perdelik görevi görür. Yeni çeşit pencere karartma ürünüdür. Hiçbir ilave malzeme gerektirmez. Magic blackout blind, yatak odasında, ofislerde, çocuk yuvalarında, mağaza camlarında, tekne ve yatlarda, karavanlarda, sınıflarda, TV stüdyolarında, yeni evlerde, yeni yapılarda, tatil yörelerindeki apartlarda, otellerde, kiralanan mülklerde, öğrenci evlerinde ve apartmanlarda gün ışığını engellemek için kullanılır. Magic blackout blind, geçici güneşliklere göre ucuz ve daha kolay bir alternatiftir.

Nasıl yapışır ve yüzeyde herhangi bir iz bırakır mı?

Magic blackout blind statik yüklü olduğundan, pencere ve camlara, ilave hiçbir bant, yapıştırıcı ve tutkal gerekmeden yapışır ve bu yüzden yüzeyde iz bırakmaz. Yerleştirmesi oldukça basittir ve hiçbir malzeme gerekmez. Magic blackout blind, güneşliklere göre ucuz ve daha kolay bir alternatiftir.

Magic blackout blind ürününü kimler kullanıyor?

Müşterilerimiz; uyku problemi çeken bebekli aileler, çocuk yuvaları, kreşler, anaokulları, karavan ve mobil ev sahipleri, yeni eve taşınanlar, çocuklarıyla tatilde olan aileler, projektör ve interaktif tahta kullanmak için mekanları karartmak isteyen öğretmenler ve akademisyenler, ışığı engellemek isteyen fotoğrafçı ve kameramanlar, yayıncılık şirketleri, film yapımcıları, inşaat çalışanları. Ayrıca magic blackout blind, kiralık olarak oturduğu yerde perde ve güneşliklere izin verilmeyen müşteriler tarafından da tercih edilmektedir.

Ne kadar süre kullanılabilir?

Magic blackout blind, geçici olarak kullanılan pencere kapamalarıdır ve günlük olarak çıkarılıp tekrar takılabilir. (Gerçek sayı ne kadar çıkarıp tekrar taktığınıza göre değişir). Tipik olarak yapraklar 6 ila 8 hafta kadar dayanabilirler. Güneş ve yüksek ısıya maruz kalmaları durumunda ise doğal olarak kırışırlar. Gece kullandıktan sonra gündüz kaldırmak istediğinizde, bir duvara veya dolaba yapıştırmanızı öneririz. Bu, yaprağın üzerindeki statik yükün kalmasını sağlayacaktır. Eğer statik özellikleri sona ererse, yaprağı bir TV kenarına yerleştirin veya yaprağa fiber bir bez sürterseniz, statik yük tekrar etkisini göstermesini sağlayacaktır.

Magic blackout blind yaprakları kullandıktan sonra katlanabilir mi?

Evet katlanabilir. Çoğu kişi de, ışığı engellemek için kullanmaya ihtiyaçları olmadığı zaman duvara yapıştırmaktadır.

Bir ruloda kaç adet yaprak var?

Her bir rulo, 10 adet yapraktan oluşur ve toplam uzunluğu 8 metredir.

Her bir yaprağın ölçüsü nedir?

Her yaprak 6O cm genişliğinde ve 8O cm uzunluğundadır. Bir ruloda 10 adet vardır ve 5 adet standart ikili pencere için yeterlidir.

Pencere ve camda ne kadar yapışık kalır?

Magic blackout blind, geçici olarak karartma uygulamak için kullanılan pencere örtüsüdür ve cam ve pencerede 1 aydan fazla süreyle yapışık şekilde durabilir. Gerçek süre ne kadar çıkarıp tekrar taktığınıza göre değişir. Yapraktaki statik yükü şarj edip tekrar geri kazanmak için fiber bez ile yaprağı silebilirsiniz. Belli bir süre sonra güneş ve yüksek sıcaklığa bırakılırsa doğal olarak kırışacaktır.

Buğulu camlarda etki gösterebilir mi?

En iyi sonucu almak için kuru ve temiz pencerelerinizde kullanın.

Çift camlarda etki gösterebilir mi?

Evet, hem tek hem de çift camda etkisini gösterir.

Nasıl bir malzemeden üretilmiştir ?

Tamamen geri dönüşümlü malzemeden üretilmiştir. Plastik geri dönüşüm kutularına yerleştirilebilir. Çevresel etkilere duyarlı bir şekilde dizayn edilip üretilmiştir.

Hangi malzemeden yapılmıştır?

Magic blackout blind, statik yüklü polipropilen film’den yapılmıştır.

Her bir rulonun ağırlığı nedir?

Her bir rulo sadece 600 gramdır. Odalara ışığın gelmesini engellemede mükemmeldir. Tatile gittiğinizde yanınıza birkaç yaprak aldığınızda çok pratik bir çözüm olacaktır. Hatta gittiğiniz yerde perde veya güneşlik yoksa ideal çözümdür.

Magic blackout blind ürünleri patentli midir?

Evet, 2000 yılında patent alınmıştır ve 2020 yılına kadar süresi vardır.

Işığı önlemek için havlu kullanıyorum. Magic blackout blind daha mı etkili?

Evet kesinlikle. Havlu, çarşaf gibi şeylerle ışık girmemesi için pencerelerinizi kapattığınızda mutlaka ışığı geçirecektir. Ancak magic blackout blind, pencerelerin köşelerine düşen ışık da dahil olmak üzere tamamını keser. Ayrıca magic blackout blind diğer kullanılanlara göre daha gösterişli ve profesyoneldir. Gelen bütün ışığı keser ve ayrıca sıcaklığı da düşürür.

Bebeklere gelen ışığı önlemek için de kullanılabilir mi?

Evet. Magic blackout blind bebekler için mükemmel bir ışık önleyicidir. Pencereyi anında karartabilirsiniz. Yalnızca 1 tane yırtıp pencerenize yapıştırın. Yatak odasına, bebeğinizin odasına ve çocuk odalarına gelen parlak güneş ışığını durdurur. Tatile giderken de yanınızda götürebilirsiniz. Taşınabilir ve hafiftir.

Konservatuarlarda kullanılabilir mi?

Evet, ışığı önlemek için kullanılabilir. Pencerelerinize ve hatta çatınız cam ise oraya da yapıştırabilirsiniz. Çabucak ve kolayca gelen ışığı engellersiniz.

Öğretmenler / akademisyenler sınıfa ışığın girmesini engellemek için kullanabilir mi?

Evet. Magic blackout blind, pencerelere yapıştırılıp geçici karartma sağlayan örtüdür. Kolayca yapıştırılıp çıkarılır. Böylece sınıftakiler, interaktif tahtayı veya bir sinevizyon gösterisini içeri ışık girmeden daha net izleyebilir.

Yaprakları üst üste koyabilir miyiz? Üst üste koyduğumuzda da pencereye yapışır mı?

Evet, tam pencere ölçünüze uyması için üst üste koyabilirsiniz. Yaprakların her biri diğerinin üzerine koyulabilir ve bu şekilde de pencereye yapışır.

Tatillerde kullanabilir miyiz?

Evet, magic blackout blind, özellikle çocuklarla seyahat ediyorsanız rahatlıkla yanınıza alıp güneşin parlak ışıklarını engellemekte kullanmak için birebirdir. Taşınabilir ve hafif olup yalnızca 600 gramdır. Uygun bir ebatta olduğu için ister rulo halinde yanınızda, ister birkaç parça koparıp katlayarak çantanıza veya bavulunuza rahatlıkla koyabilirsiniz. Magic blackout blind ile çocuklarınız ve siz çok daha uzun ve sağlıklı uyursunuz.

Arabanız veya karavanınızla da giderken, gelen güneş ışıklarını engellemek için camınıza uygulayabilirsiniz. Magic blackout blind, en çok satan vazgeçilmez bir tatil aksesuarıdır. Çocuklarınızın, bebeklerinizin sabah güneşinden etkilenmeden rahat ve uzun uyumalarını sağlar. Özellikle de odaları doğu tarafına bakıyorsa magic blackout blind gereklidir.

Ayrıca evinizin yanında sokak ışıkları varsa ve siz bundan perdelerinize rağmen kurtulamıyorsanız, pencerenize magic blackout yapıştırarak bunu tamamen engellersiniz. Öğlen uykusuna yatmak veya biraz şekerleme yapmak istediğinizde, bulunduğunuz ortama magic blackout’u çok kolay ve hızlı şekilde yapıştırın, uyanınca çıkarın.

Yatak odası camına gelen ışığı engeller mi?

Evet, magic blackout blind yatak odası camını karartarak gelen ışığı engeller. Bu da kesintisiz bir uyku ile güzel bir gece geçirmenizi sağlar. Magic blackout blind, normal güneşliklere göre ucuz ve pratik olması açısından avantajlıdır.

Yeni eve taşınıp perde siparişi verdik. Perdeler takılana kadar magic black out blind kullanabilir miyiz?

Eğer yeni bir yere taşındıysanız yeni perdelerinizin yapılıp takılmasını beklemek zorundasınız. Bu bazen 2-4 hafta arası değişebilir. Magic black out blind hiçbir ilave alet ve yapıştırıcı gerektirmeden hemen pencerenize yapışır ve bütün ışığı engeller. Her tarafı açık olan evinizin içinin görünmemesini sağlar. Günlük olarak yapıştırıp çıkarabilirsiniz. Geceleri yatarken takın, gün boyu çıkarın, sonra gece tekrar takın. Kullanmadığınızda ise dolabınıza yapıştırın orada dursun. Hiçbir iz bırakmaz.

Magic blackout blind odayı ne miktarda karartır?

Herhangi bir odayı anında karartır. Pencereden içeri hiçbir ışık girmez.

Geçici güneşlik veya geçici perde arıyorum. Aradığım magic blackout blind mı?

Magic blackout blind geçici güneşlik veya perdeye göre daha etkili ve basit ve hızlıdır. Taşınabilir ve hafif olduğundan dolayı istediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz. Kiralık evlerde oturup magic blackout blind kullanan birçok müşterimiz vardır. Ayrıca yeni bir eve taşınıp perdelerinin takılmasını bekleyenler de bu ürünü çok kullanmaktadır.

Çocuğumuz otistik ve odasını karartmamız gerekiyor. Magic blackout işe yarar mı?

Evet işe yarar. Magic blackout blind içeri giren her ışığı engelleyerek ve sakin bir ortam ile çocuğunuzun rahat uyumasını sağlayacaktır. Otistiklerin en önemli problemlerinden olan rahat uyuyamama sıkıntısı, magic balckout blind ile son bulacaktır.

Eğer pencerelerim magic blackout blind ürününden büyükse ne olur?

Magic blackout blind yapraklarını, her biri diğerinin üzerine binecek şekilde uygulayabilirsiniz. Diğer bir taraftan, yaprakları yırtılacak yerinden değil de pencerenize göre istediğiniz ebatta kesebilirsiniz. Her rulo toplam 8 metre uzunluğundadır.

Magic blackout blind ürününü hangi çeşit pencerelere uygulayabiliriz?

Lamine camda, tel, kumaş ve kalıpla güçlendirilmiş camların olduğu pencerelerde kullanmanızı önermeyiz. Firmamız, yukarıda verilen kullanım yerleri dışında magic blackout blind ürününü kullanıp film ve cam arasında oluşabilecek uyuşmazlıklar neticesinde meydana gelebilecek cam çatlağı ve kırıklarından sorumlu değildir.

  Magic Whiteboard ürünlerindeki "Özel Fırsatlar" dan yararlanmak için tıklayınız...
 
 
 
 
 
 
 
Magic Whiteboard   |   Magic Blackboard   |   Magic Sign Paper   |   Magic Blackout Blind
Magic Whiteboard
Türkiye Distribütör
ü
EME Teknoloji Dış Tic. Ltd. Şti.
Ana Sayfa  |  İletişim  |  Hakkımızda  |  Sık Sorulan Sorular  |  Satış Sözleşmesi
 

       Magic Whiteboard and Magic Whiteboard logo are trademarks of Magic Whiteboard Limited © Copyright 2009 Magic Whiteboard Limited